shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Вести

Престижнo признание за генералниот секретар на Работнички, Ненад Монев: Македонец избран во Men’s Football ECA Working Group

ФК Работнички со огромно задоволство информира дека генералниот секретар на клубот Ненад Монев се здоби со нова престижна работна задача во Европската клупска асоцијација (ЕКА)....
Read More

Игор Алексовски повикан во А-тимот на Македонија, Тодоровски, Ангелов и Деспотовски во У21

Голманот на Работнички, Игор Алексовски, доби повик од селекторот Благоја Милевски во А-репрезентацијата на Македонија за претстојните квалификациски натпревари против Италија (17.септември) и против Англија...
Read More