shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Ндерим Тефику ќе го суди мечот Македонија ЃП – Работнички в недела

Работнички во 14.коло од Првата фудбалска лига в недела гостува кај Македонија ЃП. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија на натпреварот е Ндерим Тефику од Куманово, а ќе му помагаат Дарко Јовчевски и Александар Ѓорѓески од Тетово. Четврти судија е Фуркан Идризи од Тетово.

За делегат на натпреварот е одреден Тони Донев од Валандово, а контролор на судењето ќе биде Зоран Петковски од Велес.