shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Влатко Илиоски ќе го суди мечот Воска – Работнички в недела

Работнички во 18.коло од Првата фудбалска лига, в недела (13 часот) ќе биде гостин на Воска Спорт на СРЦ „Билјанини извори“. Одредени се официјалните лица за овој меч.

Главен судија на натпреварот ќе биде Влатко Илиоски од Прилеп, а ќе му помагаат Дарко Јовчевски (Тетово) и Александар Ѓорѓески (Тетово). Четврта судијка ќе биде Ирена Велевачковска (Прилеп).

За делегат на натпреварот е одреден Кромислав Мантароски (с. Големо Коњари), а контролор на судењето ќе биде Џенан Хајдари (Скопје).