shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Александар Ставрев ќе го суди мечот Брегалница – Работнички

Работнички в недела, со почеток во 16 часот, ќе и гостува на Брегалница на Градскиот стадион во Кочани, во рамките на 27.коло од Првата фудбалска лига. Главен судија на овој натпревар ќе биде Александар Ставрев од Скопје, а ќе му помагаат Марјан Кировски и Игор Ширилов. Четврти судија ќе биде Далибор Ѓорѓевски (Куманово).

За делегат на натпреварот е одреден Борче Мирчески (Тетово), а контролор ќе биде Златко Неделкоски (Скопје).