shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Александар Ставрев ќе го суди мечот Работнички – Силекс в сабота

Работнички во 13.коло од Првата фудбалска лига в сабота (13 часот) на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари ќе биде домаќин на тимот на Силекс. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија е Александар Ставрев од Скопје, а ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петрески. Четврти судија е Дарко Стојчевски.

За делегат на натпреварот е одреден Зоран Перески од Прилеп, а контролор на судењето ќе биде Никола Караколев од Штип.