shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички против Воска ќе биде домаќин на арената „Тодор Проески“

После репрезентативната пауза, ФК Работнички се враќа на арената „Тодор Проески“.

Натпреварот од седмото коло во Првата лига против Воска Спорт, нашиот тим ќе го игра како домаќин на арената.

Тоа ќе биде и прв натпревар оваа сезона за Работнички на нашиот најголем стадион. Мечот е закажан за в недела, со почеток во 15 часот.