shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Триумф (1-3) против Тиквеш во Кавадарци

Работнички ја оствари десеттата победа во првенството, трета во низа, откако го совлада Тиквеш на гости во Кавадарци со 1-3. По ова 30.коло од шампионатот, нашиот тим се искачи на седмата позиција со 34 освоени бода.

Кире Маркоски во 21.минута го доведе Работнички во водство, а пред полувремето Марселин Гандо Биала зголеми на 0-2.

Во второто полувреме капитенот Крсте Велкоски третпат ја погоди мрежата на Тиквеш, а во финишот Иван Ивановски го постави конечниот епилог.