shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Марјан Гоцевски ќе го суди мечот Струга Трим Лум – Работнички

Работнички утре (13 часот) му гостува на тимот на Струга Трим Лум во 27.коло од Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Марјан Гоцевски од Струмица, а ќе му помагаат Ѓорѓи Станковски и Кире Ангеловски. Четврти судија ќе биде Ристе Сејменов.

За делегат на натпреварот е одреден Благојче Ангелевски (Битола), а контролор на судењето е Љубе Ристевски од Демир Хисар.