shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Вечерен тренинг под рефлектори, аклиматизација за финалето на Купот (ФОТО)

Работнички се подготвува за големото финале на Купот на Македонија против Шкендија, кое ќе се одигра в понеделник, со почеток во 20 часот, на арената „Филип Втори“. Токму поради тоа, тренерот Томислав Франц вечерва одржа тренинг под рефлектори на нашиот комплекс, за фудбалерите да се аклиматизираат што е можно подобро за дуелот кој следи по два дена.

Утревечер, со почеток од 20.30 часот, Работнички ќе го држи и својот официјален тренинг на теренот на арената „Филип Втори“, во пресрет на финалниот дуел в понеделник.

tren rab 2tren rab 3tren rab 4tren rab 8tren rab 11