shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички ќе биде домаќин на Шкупи во четвртфиналето на Купот

ФК Работнички го доби ривалот во четвртфиналето на Купот на Македонија. Тоа е тимот на Шкупи, а Работнички е одреден за домаќин.

Натпреварот од четвртфиналето на Купот е закажан за 8. ноември.

Во останатите дуели се среќаваат: Македонија ЃП – Силекс, Брегалница – Воска Спорт, Тиквеш – Брера.