shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојанче Трпчевски ќе го суди мечот Шкупи – Работнички в недела

Работнички во 12.коло од Првата фудбалска лига в недела (13 часот) му гостува на Шкупи на Чаир. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија на мечот ќе биде Стојанче Трпчевски од Кавадарци, а ќе му помагаат Драган Трпчевски и Душко Панов. Четврти судија е Александар Василевски од Скопје.

За делегат на натпреварот е одреден Ненад Крстевски од Куманово, а контролор на судењето ќе биде Благој Шуклев од Стојаково.