shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Новите дресови на Работнички за сезоната 2023/24: „Природа, страст, триумф“

Новата сезона во Првата лига е на прагот. ФК Работнички со гордост ги претставува дресовите со кои ќе настапува во новиот шампионат 2023/24.

„Природа, страст, триумф“, е мотото со кое е претставена новата спортска опрема на ФК Работнички.

„Романтичарите“ ќе носат „црвено-бела“ варијанта, а како резервни опции ги имаат белата и сината боја.

Работнички в понеделник го стартува шампионатот, со дуелот против Шкупи на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.