shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Информација за натпреварот со Струга Трим Лум

Почитувани,

ФК Работнички, согласно одлуката на Владата за воведување дополнителни рестриктивни мерки при организација на спортски натпревари, информира дека на натпреварот против Струга Трим Лум закажан за утре (среда), со почеток во 17 часот, ќе можат да присуствуваат само лица кои ќе покажат сертификат или потврда за комплетна вакцинација или примена најмалку една доза вакцина против Ковид-19.

Согласно утврдениот протокол за организација на фудбалски натпревари, дозволено е присуство на навивачи на 30% од капацитетот на стадионот.

ФК РАБОТНИЧКИ АД – СКОПЈЕ