shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Формата може да радува: Сигурна игра и против Омонија (ФОТО)

Работнички ја совлада Омонија со 2-0 на пријателскиот натпревар во Австрија, заокружувајќи ги летните подготовки во Словенија. Претходно, нашиот тим ги совлада и АСК Браво и НК Загреб, и резултатски сигурно дека тренерот Томислав Франц може да биде задоволен од оствареното на оваа турнеја во Словенија и во Австрија. По ова, тимот се враќа во Скопје, каде ќе ги продолжи подготовките за настапот во квалификациите од Лигата на Европа.

rabotnicki - omonija 1rabotnicki - omonija 2rabotnicki - omonija 3rabotnicki - omonija 4rabotnicki - omonija 6rabotnicki - omonija 8rabotnicki - omonija 5rabotnicki - omonija 10