shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Австриска идила пред „генералката“ со Омонија (ФОТО)

Експедицијата на Работнички ја напушти базата Терме Чатеж во Словенија, каде се подготвуваше во изминатиот период, и се пресели во Австрија во пресрет на утрешниот тест – натпревар против кипарскиот прволигаш Омонија, кој ќе се одигра во Бишофсхофен, со почеток во 16 часот.

Тимот е сместен во хотелот „Соне – Кирхбоден“ во Хофмарк, во пределот на австриските Алпи, а утре ќе се упати кон Бишофсхофен.

avstrija 1avstrija 2avstrija 5avstrija 4avstrija 3