shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Дурански со дресот на Работнички (ФОТО)

Филип Дурански потпиша двегодишен договор со Работнички, а денеска се приклучи на нашиот тим на подготовките во Терме Чатеж, Словенија. Досегашниот играч за врска на Силекс му се става на располагање на тренерот Томислав Франц и треба да биде значајно засилување во средната линија на тимот.

Генералниот секретар Ненад Монев денеска и официјално го промовираше Филип Дурански како нов играч на Работнички, доделувајќи му го дресот на нашиот клуб.

duranski rabotnicki 2