shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички одреден за домаќин во финалето на Купот против Шкендија

Нашиот клуб официјално ќе биде делегиран како домаќин на финалниот меч од Купот на Македонија против Шкендија, кој ќе се одигра на Националната Арена „Филип Втори“ на 16 мај (понеделник), со почеток во 20 часот. Ова е одлучено на техничкиот состанок во Фудбалската федерација на Македонија, на кој присуствуваа претставници на двата клуба.

Работнички ќе игра во спортска опрема со бело-црвена комбинација, додека Шкендија ќе настапи во „црвено-црна“ комбинација.

Нашиот тим официјалниот тренинг во пресрет на финалето, ќе го одржи на 15 мај, со почеток во 20.30 часот, на Националната Арена „Филип Втори“.