shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Куп: Убедлив триумф во Гостивар (0-4)

Работнички оствари убедлив триумф над Гостивар (0-4) во првиот меч од осминафиналето на Купот на Македонија. Со оваа победа тимот на Игор Ангеловски направи голем чекор напред кон пласман во четвртфиналето, иако има и реванш кој ќе се одигра на 7 октомври во Скопје.

Двоен стрелец на овој дуел беше Марјан Алтипарнаковски, а во листата на стрелците се запишаа и Себастијан Херера и Баже Илијоски.