shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Тројца фудбалери на Работнички на списокот на селекторот Канатларовски

Селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија, Драган Канатларовски, повика тројца фудбалери на Работнички за двата пријателски натпревари против селекциите на Ерменија и Малта, кои ќе се одиграат во средината на јуни. Тоа се Стефан Деспотовски, Матеј Ангелов и Димитар Тодоровски.

Двете пријателски средби, избраниците на селекторот Драги Канатларовски ќе ги одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски”, со почеток од 17 часот.

Првиот контролен меч го играме против селекцијата на Ерменија на 15. јуни, а пет дена подоцна е втората контролна пресметка против репрезентацијата на Малта.