shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојанче Стојанов ќе го суди мечот Силекс – Работнички

Работнички во 32.коло од Првата фудбалска лига утре (17 часот) му гостува на Силекс во Кратово. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Стојанче Стојанов од Штип, а ќе му помагаат Петар Новачев (Велес) и Ристо Ѓорѓиев (Штип). Четврти судија е Боби Величков (Велес).

За делегат на натпреварот е одреден Ангел Ташев од Неготино, а контролор на судењето ќе биде Зоран Николовски од Скопје.