shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички ќе ја пречека Струга Трим Лум на стадионот „Борис Трајковски“

Работнички во 24. коло од Првата фудбалска лига ќе биде домаќин на Струга Трим Лум. Натпреварот ќе се одигра в сабота, со почеток во 15 часот, на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.

Одредени се и официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Крумислав Ѓорѓиев, а ќе му помагаат Даниел Василевски и Бранко Путилин. Четврти судија е Фуркан Идризи.

За делегат на натпреварот е одреден Сулејман Ибиши, а контролор на судењето ќе биде Ѓорги Карајанов.