shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички против ФК Скопје ќе биде домаќин во Велес

Работнички во 21.коло од Првата фудбалска лига ќе му биде домаќин на ФК Скопје, а натпреварот ќе се одигра в сабота, со почеток во 14 часот, на Градскиот стадион во Велес.

Оваа одлука е донесена поради зафатеност или реконструкција на стадионите кои ни беа на располагање во Скопје.

По 20 одиграни кола, Работнички се наоѓа на осмата позиција со 21 бод, додека ФК Скопје има 13 бода на 11. место.