shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Триумф над Кожуф на првиот тест оваа зима

Работнички го победи Кожуф со 0-3 на пријателскиот натпревар што се одигра во Богданци. Ова е првиот тест за тимот на Милан Илиевски во текот на зимските подготовки.

Првиот погодок за Работнички беше дело на Анес Рушевиќ по проигрување од Манојлов, а до крајот на првиот дел погоди и Кире Маркоски, исто така на асистенција на Манојлов.

Во второто полувреме, Работнички стигна до конечните 0-3 со голот на Фати Исмаили.