shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Мечот Работнички – Струга ТЛ ќе се игра на комплексот на ФФМ, ќе суди Стојан Трпчевски

Работнички в недела ќе го пречека тимот на Струга Трим Лум на комплексот на ФФМ, со почеток во 13 часот. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Стојанче Трпчевски од Кавадарци, а ќе му помагаат Драган Трпчевски (Кавадарци) и Душко Панов (Кавадарци). Четврти судија е Игор Иванов од Велес.

За делегат на натпреварот е одреден Борис Леов од Велес, а контролор на судењето ќе биде Зоран Петковски од Велес.