shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Игор Стојчевски ќе го суди мечот Работнички – Победа в сабота

Работнички в сабота (15 часот) ќе ја пречека Победа на комплексот „Петар Милошевски“ на ФФМ. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија на натпреварот ќе биде Игор Стојчевски од Скопје, а ќе му помагаат Мартин Дејаноски (Кичево) и Давор Цветаноски (Кичево). Четврти судија е Дарко Јовчевски (Тетово).

За делегат на натпреварот е одреден Иван Путилин (Скопје), а контролор на судењето ќе биде Драге Стојановски (Куманово).