shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Фортуна – Работнички

Фортуна – Работнички

-

Фортуна

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички сосема очекувано без поголеми проблеми, но и без милост за скопска Фортуна, славеше со 11-0 во 1/16-финалната пресметка од Купот на Македонија.

„Романтичарите“ рутински ја стартуваа одбраната на трофејот во најмасовното домашно клупско натпреварување. Баже Илијоски, Чума Анене, Мите Цикарски и Милан Ристовски со по два погодоци учествуваа во победата, а по еднаш во листата на стрелците се запишаа и Марјан Алтипармаковски, Херера и Душко Трајчевски.