shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Силекс — Работнички

Силекс — Работнички

-

Силекс

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

sileks - rabotnicki 1

Работнички одигра 0-0 против Силекс во Кратово во рамките на 14.коло од Првата фудбалска лига на Македонија. По ова реми, нашиот тим остана на третата позиција на табелата со 20 освоени бода, еден повеќе од Шкупи и од Силекс, кои се најблиските ривали за оваа позиција.

sileks - rabotnicki 3

Во еден затворен натпревар без многу шанси, Работнички не успеа да создаде стопроцентна можност пред голот на Силекс, моќеби и затоа што кратовскиот прволигаш се реши да го чува почетниот резултат, што на крајот и му успеа.

sileks - rabotnicki 2

СИЛЕКС – РАБОТНИЧКИ 0-0
Стадион на Силекс во Кратово. Гледачи: 200. Судија: Димитар Мечкаровски (Скопје). Ж. картони: Дурански, Гуцев, Ѓоргиев, Мариќ (Сил), Вујчиќ, Шишковски (Раб).

СИЛЕКС: Митровиќ, Тимовски, Иванов, Џонов (70’ Тодоров), Гуцев, Рудан, Мицков (69’ Ацевски), Глигоров, Дурански, Ѓорѓиев (82’ Мариќ), Недељковиќ.

РАБОТНИЧКИ: Шишковски, Илиевски, Ристевски, Цикарски, Петровиќ (86’ Ристовски), Трајчевски, Јованоски, Вујчиќ, С. Сахити (59’ Митров), Алтипармаковски (80’ Е. Сахити), Илијоски.