shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички — Силекс

Работнички — Силекс

-

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Силекс

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички стигна до нова победа во шампионатот, совладувајќи го Силекс со 2-0 на стадионот во Ѓорче Петров. Капитенот Баже Илијоски искористи неколку моменти на невнимание во гостинската одбрана и постигна два гола за две минути, со кои на крајот беше и одлучен победникот.

Илијоски во 18.минута го отвори резултатот, а само една минута подоцна постигна уште еден погодок, зголемувајќи на 2-0.

Силекс, со оглед дека по половина час игра остана со играч помалку поради исклучувањето на Стефан Рудан, немаше сили да стори нешто повеќе пред голот на Даниел Божиновски и нашиот состав рутински стигна до нови три бода.

РАБОТНИЧКИ – СИЛЕКС 2-0 (2-0)

Стадион во Ѓорче Петров. Гледачи: 300. Судија: Фатон Мустафи. Стрелец: Илијоски 18’, 19’ (Раб). Ж. картони: Силјановски, Трајчевски (Раб), С. Рудан, М. Рудан (Сил). Ц. картон: С.Рудан (Сил).

РАБОТНИЧКИ: Божиновски, Силјановски, Илиевски, Ристевски, Цикарски, Петровиќ (46’ Трајчевски), Јовановски, Вујчиќ (62’ Сахити), Алтипармаковски, Илијоски (75’ Ристовски), Маркоски.

СИЛЕКС: Митровиќ, Иванов, С. Рудан, Мицков, Дурански, Митевски, Ѓурчиновски (70’ Глигоров), Тимовски, Гуцев, Недељковиќ (46’ М. Рудан), Распашковски (46’ Ацевски).