shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Брегалница — Работнички

Брегалница — Работнички

-

Брегалница

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички со пораз го стартуваше новиот шампионат на Македонија. Иако нашиот тим беше поблиску до триумфот, а од 60.минута играше и со играч повеќе на дуелот во Штип, сепак, дозволи во самата завршница да прими гол и да остане без бодови на гостувањето против Брегалница.

Деан Митрев во последните мигови од мечот го постигна победничкиот погодок за штипскиот прволигаш, откако претходно Работнички имаше неколку одлични шанси, преку Алтипармаковски, а потоа и Баже Илијоски.

БРЕГАЛНИЦА – РАБОТНИЧКИ 1-0 (0-0)

Градски стадион во Штип. Гледачи: 3.000. Судија: Горан Спиркоски. Стрелец: Митрев 90’ (Брегалница). Ж. картони: Захов, Стојанов, Здравков, Тонев, Никовски (Бре), Алтипармаковски, Илијоски (Раб). Ц. картон: Тонев 60’ (Бре).

БРЕГАЛНИЦА: Захов, Станковиќ, Тонев, Митрев, Блажевски, Стојанов, Христов, Велковски (50’ Никовски), Здравков, Ристовски (82’ Илиев), Мишев (50’ Нацев).

РАБОТНИЧКИ: Божиновски, Силјановски, Илиевски, Ристевски, Трајчевски, Петровиќ, Јовановски (68’ Вујчиќ), Алтипармаковски, Митров (63’ Илијоски), Маркоски, Анене (75’ Цикарски).