shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Македонија ЃП – Работнички

Македонија ЃП – Работнички

-

Македонија ЃП

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички ја оствари шестата победа оваа сезона во Првата лига откако славеше на гости против Македонија ЃП со 0-1. Стрелец на победничкиот гол за нашиот тим беше Марселин Гандо Биала во 53.минута. Тој одлично реагираше на нафрлувањето од левата страна и со удар со глава ја затресе мрежата на домаќинот.

Работнички беше подобар противник и заслужено стигна до победата. Тимот што го предводеше Горан Станиќ ги затвори сите приоди кон својот гол, ја контролираше играта на средината на теренот и создаде неколку шанси.

Пред постигнатиот гол, Влатко Стојановски подготви одлична шанса за Гандо Биала, тој излезе сам пред противничкиот голман, но не успеа да го надмудри.

Шанси имаа и Мазари и Белица, но  не успеаја да реализират.

Одбраната на Работнички беше на потребното ниво, а сигурен на голот беше и Игор Алексовски.

По овој триумф, Работнички се наоѓа на шестата позиција на табелата, а во следното коло за 14 дена е домаќин на Гостивар.