shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Силекс – Работнички

Силекс – Работнички

-

Силекс

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички загуби со 2-0 од Силекс во Кратово, во 32.коло од Првата фудбалска лига. Со тоа е прекината убавата низа победи во последните неколку кола. По ова, нашиот тим се наоѓа на осмата позиција на табелата со 37 бода.

Силекс дојде во водство во 19.минута од натпреварот. Марко Ѓорѓиевски успеа да искористи грешка во одбраната на Работнички и постигна погодок.

Во 33.минута, Давид Манасиевски зголеми на 2-0. Тој одзеде топка, дојде до работ на шеснаесетникот и со удар со надворешно ефе погоди во спротивниот агол од голот на Филип Илиќ.

Работнички во последното коло на домашен терен ќе ја пречека Шкендија.