shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Шкупи – Работнички

Шкупи – Работнички

-

Шкупи

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички доживеа од Шкупи (3-1) на Чаир во 23.коло од Првата фудбалска лига. По ова, нашиот тим се наоѓа на осмото место на табелата со 24 бода.

Шкупи поведе во 11.минута со голот на Бајрами, а само три минути подоцна Работнички израмни со голот на Мазари. Тодоровски одлично го проигра по десната страна, Мазари се ослободи од чуварот и успеа да го надмудри Кристијан Наумовски.

Шкупи ја врати предноста во 33.минута, кога реализираше Куевен. Пет минути подоцна, Реналдо Цефас зголеми на 3-1.