shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички – Шкупи

Работнички – Шкупи

-

Работнички

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

Шкупи

Позиција Goals Assists Yellow Cards Red Cards
 0000

На кратко

Работнички загуби од Шкупи со 2-4 во натпреварот од 18. првенствено коло, последно во есенскиот дел од шампионатот во Првата лига. Нашиот тим ќе „презими“ на осмата позиција на табелата со 18 освоени бода.

На тешкиот терен за игра на стадионот „Борис Трајковски“ видовме ревија голови. Мора да се напомене дека Работнички е оштетен за регуларен гол во 17.минута кој го постигна Анес Рушевиќ. По корнерот од десната страна, тој беше апсолутно во регуларна позиција, а беше досуден офсајд и на Работнички не му беше признат регуларен гол.

Само четири подоцна, Сандеј Адетунџи зголеми на 0-2, а до крајот на првото полувреме Шкупи обезбеди предност од 0-3. Во 40.минута, Фати Исмаили си постигна автогол.

Во второто полувреме Работнички се врати во игра со двата гола на Методи Максимов. Тој постигна убав гол во 55.минута, а потоа речиси на идентичен начин,  со шут од 16 метри, намали и на 2-3 во 63.минута,

Избраниците на Милан Илиевски тргнаа по израмнување, но Кристијан Трапановски со голот во 79.минута го постави конечниот епилог, 2-4 за Шкупи.