ФК Работнички » Шафик Кагиму
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Шафик Кагиму

играч за врска

Националност :Уганда
Дата на раѓање :28.11.1998
Висина :167
Тежина :60
  • Позиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ