ФК Работнички » Филип Бошковски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Филип Бошковски

11 одбрана

Националност :Македонец
Дата на раѓање :28.10.2000
Висина :178
Тежина :70
  • десен/лев бекПозиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ