ФК Работнички » Николче Шаркоски
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Профил на Играч

Николче Шаркоски

16 одбрана

Националност :Македонец
Дата на раѓање :08.03.1994
Висина :180
Тежина :71
  • Позиција
  • НАТПРЕВАРИ
  • ВКУПНО МИНУТИ
  • СТАРТЕР
  • Голови
  • АСИСТЕНЦИИ