shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Трансферот на Емир Сахити во Динамо Загреб одложен за јуни

Фудбалерот на Работнички, Емир Сахити, останува во нашите редови до крајот на сезоната. Трансферот во Динамо Загреб е одложен за летниот преоден рок, откако на денешните медицински прегледи во Загреб е утврдено дека играчот за врска има скриена повреда на скочниот зглоб и истата треба во целост да биде санирана со хируршка интервенција.

Трансферот ќе биде реализиран во летниот преоден рок, кога Емир Сахити треба да се пресели во Динамо Загреб.