shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Стојанче Стојанов ќе го суди мечот Ренова – Работнички

Работнички в недела ќе гостува во Тетово и ќе ги одмери силите со Ренова во рамките на 12.коло од Првата фудбалска лига на Македонија. Натпреварот започнува во 13.30 часот, а одредени се и официјалните лица за овој меч.

Главен судија на натпреварот ќе биде Стојанче Стојанов од Штип, а ќе му помагаат Игор Ширилов (Скопје) и Саше Тошевски (Скопје). За четврти судија на овој меч е одреден Јосип Бартон (Скопје).

Делегат на натпреварот е Ален Жута (Струга), а контролор на судењето, Драге Стојановски (Куманово).