shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Ридван Адешина ново засилување на Работнички

Работнички во последните мигови на летниот преоден рок успеа да ангажира уште едно засилување. Се работи за нигерискиот интернационалец Ридван Рашак Адешина, кој доаѓа како отстапен фудбалер од албанскиот клуб Скендербег. Адешина ќе ја засили навалната линија во тимот и, според договорот со Скендербег, ќе го носи дресот на Работнички во наредните две сезони.

„Успеавме да го комплетираме договорот со нигерискиот интернационалец Ридван Рашак Адешина. Тој доаѓа како отстапен фудбалер од редовите на Скендербег, а во Работнички ќе остане во наредните две години. Со него ќе ја засилиме конкуренцијата во напаѓачките редови на нашиот тим и веруваме дека ќе се покаже како квалитетно засилување“, изјави спортскиот директор, Иван Поповски.