shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

ПМФЛ – 4. коло: Пелистер – Работнички 3-0 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пелистер успеа да му го нанесе првиот пораз сезонава на Работнички во натпревар во кој домашните искористија три можности за убедлива победа. „Романтичарите“ не искористија и пенал на дуелот во Битола, на крајот останувајќи и без постигнат почесен погодок…

Pelister - Rabotnicki 6Pelister - Rabotnicki 4Pelister - Rabotnicki 1Pelister - Rabotnicki 2Pelister - Rabotnicki 8Pelister - Rabotnicki 7