shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички ремизираше со Волунтари

Работнички одигра 1-1 против романскиот прволигаш Волунтари во четвртиот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Романците поведоа во 65.минута, а Милан Ристовски со погодок во 82.минута успеа да го израмни резултатот.

rabotnicki - voluntari 2
Работнички одигра квалитетен натпревар, беше рамноправен ривал, но, сепак романскиот тим прв дојде до водство. Избраниците на Томислав Франц успеаја во завршницата да наметнат свое темпо и да стигнат до реми.

За Работнички мечот го започнаа следните фудбалери: Шишковски, Најдовски, Борха, Илиевски, Цикарски, Петровиќ, Јовановски, Емир Сахити, Галиќ, Маркоски, Пушкариќ. Уште играа: Силјановски, Суад Сахити, Најденов, Елмас, Ристовски, Херера.