shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Игор Стојчевски ќе го суди мечот Шкупи – Работнички в недела

Работнички во седмото коло од Првата фудбалска лига ќе гостува на Чаир и ќе ги одмери силите со Шкупи. Натпреварот е закажан за в недела, со почеток во 16 часот, а одредени се и официјалните лица.

Главен судија на мечот ќе биде Игор Стојчевски од Скопје, а ќе му помагаат Даниел Василевски и Бранко Путилин. Четврти судија е Дарко Стојчевски.

За делегат на натпреварот е одреден Гоце Ефтимов од Штип, а контролор на судењето ќе биде Зоран Петковски од Велес.