shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички во првото коло му гостува на Силекс, познат комплетниот распоред за Првата лига

Фудбалската федерација на Македонија денеска со ждреб ги одреди двојките за првото коло од новата сезона во Првата лига. Работнички на стартот го очекува гостување во Кратово и дуел со Силекс, а потоа следи меч на домашен терен со Академија Пандев.

Во третото коло, Работнички ќе гостува кај Струга Трим Лум, а во четвртото коло ќе биде домаќин на Тиквеш.

Во продолжение, комплетниот распоред на натпревари за новата сезона во Првата лига.