shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Игор Иванов ќе го суди мечот Шкендија – Работнички

Работнички во 30.коло од Првата фудбалска лига утре ќе гостува во Тетово и ќе игра против Шкендија. Натпреварот е закажан за 17 часот на Градскиот стадион во Тетово, а одредени се и официјалните лица.

Главен судија ќе биде Игор Иванов од Велес, а ќе му помагаат Куштрим Лика (Кичево) и Петар Новачев (Велес). Четврти судија е Никола Иванов (Велес).

За делегат на натпреварот е одреден Јакуп Ќазимоски (Струга), а контролор на судењето ќе биде Ванчо Коцев (Штип).