shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички подобар од Македонија ЃП на првиот тест (ФОТО)

Работнички ја победи Македонија ЃП со 2-1 на првиот пријателски натпревар на зимските подготовки. Стрелци за нашиот тим беа Арменд Алими во 24.минута и Дин Аломеровиќ во 90.минута.
Македонија ЃП поведе со голот на Мишевски во деветтата минута од мечот.
Работнички на 20. јануари заминува на подготовки во Анталија.