shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Игор Иванов ќе го суди мечот Работнички – Тиквеш в недела

Работнички в недела (16 часот) на арената „Тодор Проески“ во Скопје го пречекува тимот на Тиквеш во четвртото коло од Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Игор Иванов од Велес, а ќе му помагаат Мартин Петковски и Бојан Андевски од Куманово. Четврти судија е Никола Иванов (Велес).

За делегат на натпреварот е одреден Зоран Јовановиќ (Валандово), а контролор на судењето ќе биде Ванчо Костенчев (Скопје).