shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Марјан Стојановски ќе го суди куп – мечот Струга Трим Лум – Работнички в среда

Работнички в среда (14.30 часот) ќе гостува во Струга во осминафиналето на Купот на Македонија и ќе ги одмери силите со Струга Трим Лум. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија на мечот ќе биде Марјан Стојановски (Кичево), а ќе му помагаат Куштрим Лика и Зоран Јанкуловски. Четврти судија ќе биде Александар Грујоски (Кичево).

За делегат на натпреварот е одреден Мијалче Маџунаров (Штип), а контролор на судењето ќе биде Алиларџан Хаџипази (Гостивар).