shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Јосип Бартон ќе го суди мечот Македонија ЃП – Работнички в недела

Работнички во првото коло од новиот шампионат во ПМФЛ во сезоната 2020/21 в недела ќе гостува во Ѓорче Петров и ќе ги одмери силите со Македонија ЃП. Одредени се официјалните лица за овој натпревар. Мечот е закажан за 17.30 часот.

Главен судија ќе биде Јосип Бартон од Скопје, а ќе му помагаат Емурли Иса (с.Шемшово) и Дарко Јовчевски (Тетово). Четврти судија е Фуркан Идризи (Тетово).

За делегат на натпреварот е одреден Мијалче Маџунаров (Штип), а контролор на судењето ќе биде Илир Сеља (Струга).