shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Константин Влахо ќе го суди мечот Работнички – Шкупи

Работнички в недела (14 часот) ќе го пречека Шкупи на арената „Тодор Проески“ како дел од 20.коло во Првата фудбалска лига. Одредени се официјалните лица за овој натпревар.

Главен судија ќе биде Константин Влахо (Скопје), а ќе му помагаат Слаѓан Маркоски (Гостивар) и Иса Емурли (с. Шемшово). Четврти судија ќе биде Фуркан Идризи (Тетово).

За делегат на натпреварот е одреден Благојче Ангелевски (Битола), а контролор на судењето ќе биде Петре Илиоски (Прилеп).