shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0 MKD
View Cart Check Out

Работнички го доби Пелистер за ривал во осминафиналето на Купот на Македонија

Работнички ќе се сретне со второлигашот Пелистер во осминафиналето на Купот на Македонија. Во просториите на Куќата на фудбалот денеска беа извлечени осминафиналните двојки во најмасовното фудбалско натпреварување.

Работнички ќе гостува на првиот натпревар кој е закажан за 25.09.2019. во 15.30 часот, а реваншот ќе го игра на домашен терен, 30.10.2019 во 13.30 часот.